Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hasan Kalyoncu Üniversitesi Web Sayfası
Havalimanı Yolu 8.Km Şahinbey / Gaziantep
Tel:90 (342) 211 80 80, Fax:90 (342) 211 80 81, E-mail: info(at)hku.edu.tr 2008 Hasan Kalyoncu
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kampüsü
KÜTÜPHANE

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütercim Asım Kütüphanesi; yayın sağlama, ödünç verme, öğretim üyeleri için uygulanan kütüphaneler arası ödünç yayın / belge sağlama, multimedya, danışma, engelli kullanıcı hizmetlerini vererek tüm HKÜ’lülerin eğitim-araştırma gereksinimlerini karşılamaktadır.

Kütüphane kaynaklarımız; dünyanın ve ülkemizin önde gelen yayınevlerine ait basılı kitap ve dergilerinin yanı sıra e-veri tabanları, e-kitaplar, e-dergiler ve multimedya (CD, VCD, DVD vb.) içerikler ile zengin bir koleksiyona sahiptir.

 

Tüm kütüphane hizmetleri “Kütüphane Otomasyonu” üzerinden yürütülmektedir. Otomasyon entegreli Kütüphane Web Sayfası aracılığı ile çevrimiçi (online) Kütüphane Kataloğuna, e-veri tabanlarına ve diğer e-kaynaklara internet üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Ebscohost, Science Direct, Taylor and Francis, IEEE Xplore, Web of Science gibi e-veritabanları kütüphanemiz ve üniversitemiz kampüsü içerisinde kullanıma açıktır. Kütüphane web sayfamız üzerinden internette arayıp da bulunamayan akademik ve güvenilir tüm bilgi kaynaklarına 7/24 erişilebilmektedir.

Kütüphane Web sayfasına ulaşmak için tıklayınız